Breaking
Ut. dec 5th, 2023

Práca takéhoto charakteru nie je vôbec jednoduchá, pretože v jednej osobe sa musí skrývať niekoľko zodpovedných funkcií. Ich zaistenie nie je z pohľadu jednej osoby vo všetkých prípadoch bezproblémové, a preto môže dochádzať k vzniku nepriaznivých účinkov. V prvom rade je to stres, ktorý sa na riaditeľa celej spoločnosti denne sype. Jeho mobil je vybavený najmodernejšou technológiou, externou batériou pre mobily a inými vymoženosťami, ktoré umožňujú jeho zastihnuteľnosť takmer všade a vždy. Odolávať takýmto podmienkam všetci nedokážu, a preto by si pred voľbou svojho povolania mali všetky možné následky danej práce veľmi dobre premyslieť.

pexels-photo-288477

Tieto veci vám pomôžu

V niektorých prípadoch si je dobré stanoviť určité priority. Manažér by mal poznať svoje limity a taktiež sa ich aj držať. Či už v osobnom alebo profesionálnom živote, je niekedy najlepší liek na zvládanie stresu, naučiť sa hovoriť nie.

Vyhnite sa stresorom. Aj niektorí ľudia nimi môžu byť. Ak o tom viete , tak sa ich prítomnosť ani nevyhľadávajte. Prinajmenšom obmedzte čas, ktorý s nimi musíte stráviť.

Prevezmite kontrolu nad svojím okolím. Ak vám prekážajú udalosti, ktoré sa dozviete vo večerných správach, tak si radšej nezapínajte ani televíziu. Ak využívate dual sim mobil, prepnite sa do režimu súkromnej siete a pracovnú linku nechajte v režime off. Všetko sa jednoducho ovládať nedá, ale to neznamená, že musíte byť bezmocní, určite sa dá nájsť unikátny spôsob, ako to všetko hravo vyriešiť.

Upravte si svoje základné štandardy. Pri zakladaní offshore spoločnosti je riadenie ešte viac náročnejšie, takže dbať na drobné detaily sa naozaj oplatí. Niekedy je aj perfekcionizmus základným zdrojom toho, ako sa dá vyhnúť vzniku stresu.

Určité zdroje stresu sú však pre každú prácu nevyhnutné a obísť ich na 100 % nie je asi možné, preto sa denne trénujte v jeho zvládaní a možno sa časom stanete voči nemu odolní.

By Stramak

Related Post