Breaking
Ut. dec 5th, 2023

Veľmi dobre vieme, že ženy majú v obliekaní a módnych trendoch oveľa väčšie skúsenosti a vyznajú sa vo všetkom, čo sa tejto oblasti týka. Ani muži nie sú na tom až tak zle, no stále je to v porovnaní so ženami nižšie percento. Ak patríte k ľuďom, ktorí si svoje oblečenie vyberajú len pár krát do roka, mali by ste spozornieť, pretože určité druhy označenia odevu sa možno pre vás už dávno zmenili.

  • skinny
  • slim
  • regular
  • relaxed
  • lose

Najbežnejšie označenie pánskych nohavíc. Stále vám to nič nehovorí? Viac sa dozviete v článku.

 

Slim strih

Tento druh označenia je vám asi najznámejší a často sa s ním stretnete pri moderných pánskych košeliach. No aj pri nohaviciach ste sa s ním už určite oboznámili. Veľmi dobre vieme, že pánske rifle sa považujú za niečo ako „svätý grál“ neformálneho šatníka, ktorý sa dá väčšinou nosiť na každú jednu príležitosť. Platí to aj pri označení Slim?

V tomto prípade je to téma viacerých diskusií, či nebude nosenie užších nohavíc neskôr dôvodom na vyhľadanie urológie. Nohavice s týmto oznčením sú asi jedným z najužších strihov so všetkých, no nedalo by sa celkom a jednoznačne povedať, že sú tesné.

 

Tento dojem môžete nadobudnúť, pokiaľ si niekto zvolí nesprávnu veľkosť. Vo všeobecnosti ide o stredne stúpajúci strih nohavíc so zipsom, ktoré prechádzajú priamo cez bedrá, nie sú ani voľné, ani príliš tesné, pretože materiál je vo väčšine prípadov elastický. Líniu nohy kopírujú až k členkom.

Skinny

Ak ste mali obavy zo „slim“ strihu, „skinny“ je na tom ešte horšie, teda pre pánov, ktorí moc úzke nohavice nenosia. V preklade do angličtiny to znamená chudý alebo vyziabnutý, takže asi vám ani netreba vysvetľovať, aké budú nohavice tohto strihu. Je to najnovší prírastok do rodiny strihov pánskych nohavíc, čo vypovedá o modernom trende. Úzke sú až k samotným členkom, čo je pre mnohých pánov ale veľký problém.

Regular

Klasika, ku ktorej si môžete vybrať správny opasok a nič tým nepokazíte. Rovný strih nohavíc, ktorý mužské nohy nebude v ničom obmedzovať a dopraje im dostatok voľného pohybu. Nie sú ani široké, no nepatria ani ku klasickým „mrkváčom“, ktoré sa dnes nosia vo veľkom najmä u mladých mužov.

 

Relaxed a Loose

Najvoľnejšie strihy, ktoré sú vhodné pre pánov, ktorí potrebujú pre pohyb dostatok miesta. Podľa správnej veľkosti si ich vyberú aj páni s vyššou hmotnosťou. Nie sú obmedzené ani v panvovej časti, v oblasti stehien a lýtok tiež.

 

Špecifickým strihom sú aj Joggery, ktoré majú znížené „pudlo“ a tým vytvárajú zaujímavý efekt, ktorý sa ale hodí pre vyšších a štíhlejších mužov a samozrejme aj dámy.

 

Takže nabudúce, keď si budete vyberať svoje nové nohavice v obchode, možno vám tieto informácie v niečom pomôžu.

Related Post