Základné a núdzové položky, ktoré musia byť vo vašom aute

Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným. V tomto prípade by sme si dovolili tvrdiť, že je to viac než len slovné spojenie a príslovie, ktoré by malo vo vašom živote zohrávať dôležitú úlohu. Jazda na vozovke, ktorá je preplnená viacerými účastníkmi musí byť bezpečná.

Aby ste sa pripravili na každú jednu situáciu, ktorá nemusí byť očakávaná, mali by ste dodržiavať niektoré základné veci a vybaviť si vaše vozidlo základnými vecami, ktoré vám v niektorých prípadoch dokážu zachrániť život.

Zodpovednosť vodiča

V prvom rade by ste mali začať so zodpovedným prístupom už v samotnej autoškole. Jej cieľom a povinnosťou je vás naučiť základom jazdy a ovládania motorového vozidla, no charakterové vlastnosti sú vám vlastné a v niektorých prípadoch by sme vám ich odporučili prehodnotiť, aby na cestách nedochádzalo k zbytočným nehodám.

Základný nástroj číslo 1

V autoškole ste tiež  absolvovali kondičné jazdy, ktoré vás majú pripraviť na realitu. Čo však v prípade, keď zabudnete na jednu z najzákladnejších vecí, náhradný kľúč od auta. Veľmi veľa majiteľov osobných vozidiel má s týmto asi „dobré“ skúsenosti, preto by sme aj vám odporučili, aby ste si vo vhodnej blízkosti nechali umiestnenú náhradu. V opačnom prípade to vyrieši len váš servis.

Pneumatika

Jedna z ďalších náhrad, ktoré by ste mali vo svojom aute mať. Pneumatiky sa radia k najviac namáhaným častiam vozidla, čo sa v niektorých prípadoch rieši nastavením geometrie. Správny sklon kolesa vie niekedy narobiť veľa nepríjemností.

Náhradná pneumatika sa vám teda určite zíde, nakoľko ani stav našich ciest nie je evidentne stále dokonalý.

Lekárnička

Viac než povinnosť, je mať vo vašom aute lekárničku. Záchranný balíček prvej pomoci, ktorý si môžete kúpiť na rôznych miestach, len sa uistite, či je jeho obsah postačujúci a spĺňa základné normy našich zákonov.

Vecí, ktoré by ste vo svojom aute mali mať je samozrejme viacej, tieto základné by vám v núdzovom prípade mali postačiť na obdobie, než príde pomoc, ktorú si musíte privolať. Teda ani mobil s dobrou výdržou batérie nie je na zahodenie.