Breaking
So. mar 2nd, 2024

Každý jeden šport so sebou prináša niekoľko zaujímavých faktov a historiek, ktoré sa v priebehu jeho vzniku a histórie objavili. Inak tomu nie je ani pri hokeji, ktorý sa v našich podmienkach teší stále veľkej obľube. Ak patríte aj vy k fanúšikom tejto zábavy, máme pre vás tiež niekoľko informácii, ktoré by vás mohli prekvapiť, potešiť alebo obohatiť o nové poznatky.

Záhadné prvopočiatky vzniku

Stanoviť prvý termín toho, kedy uzrel ľadový hokej svetlo sveta asi pre všetkých tak jednoznačné a jednoduché nie je. Niektorí tvrdia, že za to môže francúzska a írska verzia tejto hry, ktorá sa ujala v roku 1700.

Druhá strana tvrdí, že to bolo o 500 rokov neskôr, kedy sa s podomácky vyrobenými palicami začali na ľade zamrznutých rybníkov hrať Kanaďania v Ontáriu. Isté ale je, že prvou organizovanou hrou s týmito prvkami bol zápas medzi študentmi 3. marca roku 1875 v Montreale. Tímy boli zložené z 9 hráčov McGillovej Univerzity.

Ak si plánujete kúpiť lístky na NHL, mohla by sa vám zísť informácia, že Národná hokejová liga bola založená 22. novembra 1917. Najviac rekordov v nej získal Wayne Gretzky, presnejšie 61. Známa hokejová sieň slávy, do ktorej sa dostal už po viac ako pol roku od skončenia svoje aktívnej činnosti má sídlo v Toronte.

Najrýchlejšie strely

Prvý hokejový puk, ktorý sa použil počas vonkajších zápasov, bol údajne vyrobený z hovädzieho dobytka. Dnes sa vyrába najmä z gumy a jeho plocha je pokrytá logom, ktoré nesmie presahovať 35 % jeho povrchu. Najrýchlejšie strely, ktorých svedkami môžete byť aj na futbalovom zápase AC Milána sa v hokeji chvália rýchlosťou 118 míľ za minútu, čo je naozaj úctyhodné číslo.

Ak sa teda naozaj plánujete vybrať do centra diania týchto adrenalínových športov, možno tam aj vy stretnete svoju obľúbenú hokejovú a futbalovú hviezdu, čo bude pre vás zážitok na celý život. Nezabudnite na kvalitné topánky Tommy Hilfiger, ktoré budú dokonalou výbavou pre prípadné výlety v sprievode vášho delegáta.

Related Post