Breaking
Ut. dec 5th, 2023

Celý svet sa snaží znížiť emisie škodlivých látok do životného prostredia. A platí to aj v prípade automobilového priemyslu. Ide o ľudí, ktorí sa snažia znížiť negatívny vplyv na povahu výfuku automobilov, kde zaviedli do tohto systému filter pevných častíc. Ak máte takéto vozidlo aj vy a možno vám začala svietiť na palubnej doske kontrolka, zrejme ho potrebujete vymeniť. Ideálne lacno a v čo najlepšej kvalite a so stopercentnými hodnotami.

Ako sa čistí DPF filter?

Hlavným účelom filtra pevných častíc je zníženie emisií oxidu dusíka, oxidu uhoľnatého a sadzí z výfukovej rúry. Na odstránenie sadzí sa bežne používa špeciálne činidlo, ktoré reaguje so škodlivými látkami, ktoré sú vo filtri tuhých častíc a pod vplyvom vysokej teploty ich úplne odstráni.

 

Kedy je ale potrebná úplná regenerácia DPF filtra len tak jednoducho nezistíte a upozorní vás na to signálne svetlo na palubnej doske. Ak by ste na to chceli ísť inou cestou, priemerná životnosť takýchto zariadení je zhruba 150 000 až 200 000 kilometrov. Stav a výkonnosť filtra však závisí aj od toho, ako a kde budete na vozidle jazdiť a v akom stave vlastne je.

Dôležité veci pri čistení DPF filtra

Ak sa rozhodnete, alebo vám to signál ukazuje, že je čas na dôkladné čistenie, mali by ste si uvedomiť niekoľko dôležitých detailov. V prvom rade by ste to nemali robiť bez odborného dozoru. Aj samotné čistenie by malo prebiehať pomocou a s prístrojmi, ktoré sú metrologicky testované. Takto vyčistený DPF filter je potom opäť funkčný a takmer so stopercentnými funkciami. Výhodou je, že nemusíte kupovať nový, ktorý by bol logicky drahší.

S vyčistením filtrom tuhých častíc šetríte nielen životné prostredie, ale aj peňaženku. Vďaka úspore budete môcť potom investovať do nových vaničiek do kufra a iných častí, ktoré by si na vašom vozidle zaslúžili pozornosť tiež. Nezabúdajte, aj stav vozidla môže mať vplyv na jazdu a všetky jeho ostatné funkcie.

Related Post