Breaking
Ut. dec 5th, 2023

Chcete mať istotu vo vašej bezpečnosti?  Je pre vás dôležité pohodlie a kvalita? Potrebujete a potrpíte si na spoľahlivom a štýlovom oblečení na motorku? Ste na správnom mieste, pretože vám predstavíme najrôznejšie moto vybavenie, obuv a doplnky, ktoré sa o pohodlie, bezpečnosť a komfort naozaj postarajú.

Všetko kvalitné moto oblečenie by malo byť vyrobené zo špecifických materiálov a vzorov, berúc do úvahy zvláštnosti anatomickej štruktúry osoby. Vytvorené s cieľom minimalizovať zaťaženie počas jazdy a zvýšiť aerodynamické vlastnosti motocyklistov.

Takéto vybavenie je určené na udržanie tepelnej rovnováhy, ochrany pred vetrom, zrážkami a možnými zraneniami. Preto musí byť naozaj kvalitné a z dostatočne pevných, odolných a zároveň pružných materiálov.

Prilby na motorku musia spĺňať niekoľko dôležitých kritérií

Bezpečnostné prilby na motorku pre najvyššiu úroveň pohodlia, dizajnu a bezpečnosti sa dnes hľadajú ťažšie, pretože vonkajšie prvky prilieb  by mali byť vyrobené z nárazovo odolných materiálov, ktoré boli testované na absorpciu nárazovej energie.

Takéto prilby poskytujú širokú zónu pohľadu za všetkých poveternostných podmienok vďaka odolnosti proti poškriabaniu, odpudzovaniu vody a proti hmle. V dobrom elektronickom obchode si ale špeciálne moto prilby určite vyberiete.

Nezabudnite na oblečenie, ktoré má aj reflexné prvky

Moto bundy – kožené, textilné a kombinované. Všetky výrobky sa vyznačujú ergonomickými rukávmi, vynikajúcou prácou s vlhkosťou a odolnosťou proti vetru. Široký sortiment zahŕňa nielen pánske, ale aj dámske bundy. V tej istej sekcii sú dôležité aj vesty s reflexnými detailmi, ktoré na cestách zvyšujú vašu viditeľnosť aj v horšom počasí.

Rukavice – krátke a predĺžené, s mäkkou a tvrdou ochranou kĺbov a prstov. Moderné protišokové materiály dodávajú tomuto štýlovému a veľmi dôležitému motorkárskemu príslušenstvu potrebnú funkčnosť, ktorú nakoniec oceníte aj v praxi našich ciest.

Nohavice – by mali poskytovať maximálnu úroveň ochrany a chrániť nohy pred prípadnými nárazmi, vetrom a dažďom. V zime by vás ich materiál mal chrániť aj pred chladom, ktorého si vo vysokej rýchlosti určite užijete viac než dosť. Zároveň vám musia dobre sedieť, aby vám nebránili vo voľnom  pohybe.

Obuv by mala byť z najmodernejších materiálov – mäkká, priedušná a zároveň veľmi trvanlivá. Odolnosť proti nárazom je samozrejmosťou, rovnako ako pevné materiály, ktoré sa o bezpečnosť starajú asi najlepšie.

Nebojte sa do takejto výbavy niečo investovať a určite budete na cestách a pri jazde na motorke naozaj v pohodlí. A ak to doplníte o dobré celoročné cestovné poistenie, určite sa nemáte čoho obáva.

Related Post