Breaking
So. mar 2nd, 2024

Výber kuchynského noža je pre profesionálnych kuchárov celá veda s vlastnou terminológiou, tajomstvom a pravidlami, pretože je to pre nich nevyhnutná pomôcka a dokonalé „predĺženie“ ruky. Samozrejme, pre laikov asi nie je potrebné pochopiť všetky dôležité detaily správneho výberu. Rozoznaním kvality sa ale dopracujete k výrobku, ktorý vám bude slúžiť roky.

Stručne o hlavnej veci

Ak sa pri výbere dobrých nožov nechcete zaoberať žiadnym špeciálnym kurzom a potrebujete iba jeden vysokokvalitný viacúčelový model, ponúkame vám nasledujúce tipy a riešenia.

Najlepšia voľba je takzvaný „kuchársky nôž“ vyrobený z nehrdzavejúcej ocele dlhej 20 – 25 cm. Pomocou tohto nástroja môžete robiť 80 % všetkej práce.

Dôležitá je tiež rukoväť, ktorá pohodlné používanie noža zdvojnásobuje! Samozrejme, veľa dnes závisí aj od značky, do ktorej investujete. Netreba ale robiť unáhlené rozhodnutia, pretože množstvo  vecí závisí aj od okolia, v ktorom pracujeme.

Z hľadiska bezpečnosti je preto niekedy lepšie, ak máte okrem kvalitného noža na varenie k dispozícií aj pevné stolové nohy 🙂

Ako si vybrať dobrý nôž na mäso?

Mäsiarsky nôž je často určený na rezanie aj sekanie. Čepeľ by mala byť tiež schopná rezať aj malé kosti, šľachy a chrupavky. Často sa ním spracúvajú tvrdšie suroviny, preto musia byť jeho vlastnosti od tých, ktoré charakterizujú klasické nože, odlišné.

  • Čepeľ je široká, pretože je určená na hrubú prácu.
  • Rezný povrch čepele je hladký, nie sú tam žiadne zuby.
  • Materiál čepele musí byť odolný proti opotrebeniu, pretože nôž na krájanie mäsa často pôsobí pri náraze.
  • Rukoväť mäsiarskeho noža je obvykle vyrobená z dreva alebo plastu.

Všetky tieto vlastnosti vám pomôžu pripraviť tie najlepšie pokrmy veľmi rýchlo a bez zbytočných komplikácií. Dôležité je, aby ste si vybrali kvalitný mäsiarsky nôž u profesionálneho predajcu.

By Stramak

Related Post