Breaking
So. mar 2nd, 2024

Zachovať si dobrú imunitu človeku pomáha množstvo opatrení. Veľmi dôležitá je zdravá strava, obohatená o veľa živín a vitamínov, a tiež dobrá životospráva. Rovnako dokonalú starostlivosť si ale zaslúžia aj iné doplnky v našom okolí, kde k tým najdôležitejším patrí napríklad vaše auto. Verte tomu alebo nie, chiptuning je v tomto smere skvelým riešením.

Prečo využiť možnosť ladenia riadiacej jednotky motora

Vyladenie a zlepšenie výkonu motora je proces zvyšovania výkonu pohonnej jednotky bez mechanického zásahu. Táto operácia je umožnená inštaláciou elektronickej riadiacej jednotky motora na moderné automobily. ECU je druh palubného počítača vybavený špeciálnym čipom s programom na kontrolu niektorých charakteristík motora.

Samotný proces ladenia zahŕňa zmeny základných nastavení systému, ktorý je zodpovedný za dodanie horľavej zmesi do pracovnej oblasti valcov, otáčok motora a procesu zapálenia. V dôsledku týchto opatrení je možné zlepšiť ukazovateľ výkonu a krútiaceho momentu z 5 na 10 % v prípade atmosférických motorov a o 20 – 30 % v prípade turbodúchadlových pohonných jednotiek.

Pre koho je chiptuning výhodnejší?

Existuje názor, že ladenie čipu motora využívajú hlavne fanúšikovia pouličných pretekov. Tento názor je však chybný. Tento druh ladenia veľmi často používajú aj obyčajní majitelia automobilov, ktorí chcú získať rezervu energie pre svoje vozidlo.

Okrem toho kompletný chiptuning alebo vykonanie zmien v palubnom počítačovom programe umožňuje menej časté radenie prevodových stupňov na automobile s mechanickou prevodovkou a v prípade „automatickej“ činnosti je tento proces plynulejší.

Naladiť si riadiacu jednotku motora však nechajte u profesionálov, pretože len tí sa tomu rozumejú a vedia, čo vaše automobilové vozidlá presne potrebujú. No a keby ste si chceli dopriať, naopak, viac času na prechádzky, vyberte si na pohodlnú chôdzu štýlové pánske tenisky.

By Stramak

Related Post