Breaking
Ut. dec 5th, 2023

Proces starnutia je sprevádzaný mnohými fyziologickými a psychologickými zmenami v ľudskom tele. Tento proces však nemá žiadne jasné vekové hranice. Dôležité je, že sa viete o seba adekvátne postarať.

V prvom rade závisí vaša kondička od kvality života, ktorá je založená na správnej výžive. Tento kľúčový bod ovplyvňuje metabolizmus, adaptačné a kompenzačné schopnosti, prevenciu chorôb a oveľa viac.

Vybrali sme preto pre vás niekoľko odporúčaní, ako by mala vyzerať správna výživa u ľudí, ktorí už niečo za sebou majú a zachovali si svoju fyzickú aj psychickú mladosť čo najdlhšie.

Začnite sa lepšie stravovať

Proces starnutia je veľmi citlivý na nadmerné množstvo kalórií, ktoré vedú nielen k obezite, ale aj k údajným patológiám, ako je diabetes mellitus, ateroskleróza, hypertenzia, dna, urolitiáza a cholelitiáza. Preto je dôležitý nielen pohyb, ale aj správna a zdravá strava. Udržanie optimálnej hmotnosti bude potom pre vás oveľa jednoduchšie. Nezabudnite pritom na fakt, že denný obsah kalórií musí striktne zodpovedať skutočnému výdaju vašej energie za deň.

Cvičte koľko vládzete

Aj fyzická aktivita má pozitívny vplyv na zdravie a celkovú kondíciu v každom veku. Nie je to ale iba cvičenie v posilňovni, ale aj pobyt v prírode. Už niekoľkominútová prechádzka v parku vám prospeje. Nezabudnite si ale vziať pohodlné pánske tepláky, aby ste sa cítili pri pohybe príjemne.

Vek pribúda, ale svaly sa postupne strácajú a chabnú, preto im musíte dodať správny impulz. Cvičenie je na to ideálny spôsob.

Myslite pozitívne

Pre optimálnu fyzickú kondíciu je dôležitá aj zdravá myseľ. Znamená to zabudnúť a vyhýbať sa všetkému stresu, depresiám a melancholickým náladám. Len s pozitívnym pohľadom na svet zvládnete prekonať všetky prekážky a udržať sa v dobrej kondičke po dlhé roky. Tak si po chutnom a zdravom obede oblečte pánske mikiny a vydajte sa do prírody za lepším zdravím. Posilníte si tým aj svoju imunitu!

Autor fotky: Ketut Subiyanto na Pexels

By Stramak

Related Post