Breaking
So. mar 2nd, 2024

Hľadáte pre svoju partnerku alebo priateľku vhodný darček? Chcete, aby bolo prekvapenie symbolom krásy, vznešenosti a luxusu? V tom prípade máme pre vás skvelý nápad, ako ju potešiť bez toho, aby ste museli za darček veľa utratiť.

Moderné zlaté prstene a šperky dnes predsa nie sú žiadnou drahou položkou, preto jej spolu s nami a našimi odporúčaniami vyberte ten najkrajší doplnok z drahého kovu v špeciálnej úprave.

Nie vždy sa však treba zamerať iba na cenu šperkov, rozhodujúce slovo má aj etiketa darovania, o ktorej si niečo povieme.

Šperk to vyjadrí za vás najlepšie

Šperky boli v minulosti symbolom moci, no dnes sú ozdobou tela a krásnym doplnkom, ktorý si v širokej ponuke vyberiete pre svoju milovanú veľmi jednoducho a dokonca aj cez internet. Aj v online svete je výber krásnych zlatých náramkov veľmi jednoduchý a pohodlný.

Treba však zvážiť, v akom vzťahu k obdarovanej osobe ste.

Ako vybrať šperky pre mamu a manželku?

V tomto prípade sa pri výbere darčeka rozhodne neoplatí nič podceniť. Tieto ženy sa každý deň starajú nielen o vás, ale aj o celú rodinu, jej blaho a budúcnosť. Nákup šperkov pre manželku a mamu je teda možno obmedzený iba z hľadiska vášho rozpočtu.

Modely dnešných šperkov však nie sú zbytočne robustné ani prezdobené, takže si s vysokou cenou starosti robiť nemusíte. Na druhú stranu, je to to najmenej, ako môžete veľmi blízkej osobe za jej lásku a starostlivosť vo významný deň poďakovať. Tiež si treba uvedomiť, že kúpa šperkov je investícia, ktorá časom na svojej hodnote nestráca.

Práve naopak, po rokoch sa im pripisuje aj historická hodnota a nadobúdajú pre nás tak úplne iný význam.

Pozor na symboliku a vzťahy

Určite by ste nemali svojej milovanej dávať prsteň, ak váš vzťah nie je oficiálny, potom sa môže takýto dar nesprávne interpretovať a obdarovaná si to môže zle vysvetľovať. Tiež sa odporúča, aby ste sa zdržali darovania drahých šperkov menej blízkej osobe. Venovať niekomu niečo tak vzácne len preto, že si jeden druhého ako kolegu alebo priateľa vážite, nie je vždy ideálne riešenie a nemusí sa príjemne cítiť ani jedna strana.

Venujte pozornosť vlastnostiam dekorácie

Rôzne šperky majú aj rôzne vlastnosti, ktoré vám pi výbere darčeka môžu pomôcť. V prvom rade je to druh kovu, jeho kvalita (jemnosť), prítomnosť drahokamov alebo polodrahokamov a ich hmotnosť (karát). Žlté zlato je stále veľmi populárne, biely kov vyzerá zasa štýlovo a je vhodnejší pre mladšie ročníky.

Preto sa pri výbere šperku určeného na darovanie rozhodujte aj podľa jeho vlastností. Premyslite si, koľko má osoba rokov a aký štýl preferuje. Malá analýza odevu a aktuálnych šperkov by vám v tom mohla pomôcť.

Zdroj obrázka: Mariia Boiko/Shutterstock.com

By Guliver

Related Post