Breaking
So. mar 2nd, 2024

Ak sa člen rodiny nakazil koronavírusom, neznamená to, že všetci ochorejú. Aby ale nedošlo k infikovaniu blízkych, pretože sú s ním v jednom byte, je potrebné dodržiavať preventívne opatrenia.

V prvom rade je dôležité vyriešiť liečbu v domácom prostredí pomocou rýchlej online konzultácie s lekárom. Bez odborného dohľadu by ste to rozhodne nemali riskovať, pretože môžete ohroziť nielen svoje, ale aj zdravie milovaných členov rodiny, ktorých imunita na tom môže byť ešte horšie ako tá vaša.

Ďalším krokom je dezinfikovať celý priestor interiéru. Ako?

Na dezinfekciu priestoru môžete používať germicídny žiarič

Infikovaná osoba, ktorá je pri pobyte v obmedzenom priestore so svojou rodinou, by mala starostlivo dodržiavať všetky odporúčania: mala by byť v samostatnej miestnosti, opustiť ju, iba keď „všetci ostatní nie sú doma, umyť si ruky, nosiť masku a používať samostatný riad .

Verejné priestory v byte by sa tiež mali používať až po dezinfekcii, v ktorej vám veľmi dobre pomôže aj profesionálny germicídny žiarič. Potom bude všetko v poriadku.

Nezabúdajte na dezinfekciu najviac kontaktovaných plôch v interiéri

To, že jeden z členov rodiny ochorel na koronavírus neznamená, že je odsúdený na domáce väzenie v malom kúte izby. Sloboda pohybu je tiež niekedy dobrý „liek“. A môžete sa o tom presvedčiť aj u vás doma.

Stačí, ak budete nosiť rúška a všetkého, čoho sa nosič vírusu dotkne – napríklad kohútiky v kúpeľni alebo kľučka na dverách toalety, bude ošetrené chlórom alebo alkoholovými výrobkami. Nielen v čistení interiéru a atmosféry vám tiež môže byť nápomocná jednoduchá čistička vzduchu, ktorá dokáže interiérové ovzdušie dokonale vyčistiť aj od alergénov a škodlivých plesní.

Aj takéto jednoduché a pritom dôležité kroky vám pomôžu vrátiť sa do normálu oveľa skôr.

By Stramak

Related Post