Breaking
So. mar 2nd, 2024

Chcete naštartovať svoj deň príjemnou rannou sprchou, ale takmer vôbec vám netečie voda? Pravdepodobne máte problém so slabým tlakom. Našťastie existujú jednoduché riešenia, ktoré vám pomôže prietok vody zlepšiť.

Príčiny nízkeho tlaku vody

Existuje hneď niekoľko dôvodov, ktoré môžu byť zodpovedné za znížený prietok vody vo vašej kúpeľni. Môže ísť o vodovodný systém napojený na staré potrubie, poddimenzované potrubie, upchatý uzatvárací ventil alebo sprchová hlavica. Ak je problém “len” v sprchovej hlavici, máte šťastie a jeho odstránenie nebude náročné.

Vyčistite sprchovú hlavicu

Cez hlavný prívod vody sa môžu do vodovodného systému dostať jemné nečistoty a piesok, ktorý sa časom usádza v sprchových batériách a znižuje prietok vody. Odskrutkujte hlavicu a pomocou kefky dôkladne vyčistite filter a sprchové trysky.

Vymeňte sprchovú hlavicu

Prietok vody v štandardnej sprchovej hlavici by mal byť na úrovni 10 – 15 litrov za minútu. Ak však máte nainštalovanú úspornú hlavicu s obmedzovačom, úroveň prietoku môže byť až o polovicu nižšia. Ak je to možné, obmedzovač odstráňte alebo kúpte novú vysokotlakovú sprchovú hlavicu. Ak ani tento krok nezaberie, problém je spôsobený pravdepodobne napájaním zo siete.

Skontrolujte vodovodný ventil

Než začnete podnikať “drastickejšie” kroky, uistite sa, že sú vodovodné ventily (hlavný a sprchový ventil) riadiace množstvo vody smerujúcej do vodovodnej siete úplne otvorené a priechodné. Otočením do maximálnej polohy proti smeru hodinových ručičiek ho naplno otvoríte.

Nainštalujte sprchové čerpadlo

Sprchové čerpadlo predstavuje malé mechanické zariadenie, ktoré umožňuje zvýšiť výkon sprchového systému – potrubím pumpuje viac vody. Čerpadlo je zvyčajne namontované na dne zásobníka, aktivuje sa spustením vody a funguje na princípe dvoch rotorov, ktoré zvyšujú tlak vody ešte predtým, ako sa dostane do sprchy. Jeho inštalácia je rýchla a efektívna.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

By Guliver

Related Post