Breaking
So. mar 2nd, 2024
Zdroj obrázka: ArCaLu / Shutterstock.com

Nemôžete sa už dočkať jesene? Teploty atakujúce tridsiatku nie sú nič pre vás a oveľa viac si užívate prechádzky opadaným lístím, posedenie pri krbe a jeseň strávenú na chalupe? Čo všetko by ste mali pred príchodom jesene podniknúť, aby bol váš pobyt na chate či chalupe dokonalo relaxačný?

Ako zariadiť chalupu na príjemný jesenný pobyt?

Pokiaľ nemáte vašu chalupu zateplenú a pri každom príchode musíte najprv zakúriť, aby sa v nej dalo zotrvať, je pre vás investícia do kvalitného matraca na chatu a teplých prikrývok nutnosťou. Teploty v interiéri takýchto chalúp totiž môžu klesnúť až k 10 °C. Neriskujte nachladnutie a pred pobytom sa uistite, že máte kvalitne zateplené deky a obliečky. Samozrejme si do batožiny pribaľte aj dostatok teplého oblečenia, budete ho potrebovať.

Zdroj obrázka: Alena Ozerova / Shutterstock.com

 

Užite si pohodlie a obklopte sa drevom

Chalupy a chaty by mali byť najmä útulné a poskytnúť ideálne podmienky pre relax a odpočinok od mestského života. Preto je vhodné umiestniť do ich interiéru čo najviac dreva. Či už ide o obloženie stien, nábytok alebo podlahy. Drevo je skrátka s chalupami a chatami neodmysliteľne späté. To samé platí o bavlne a ľane. Práve tieto materiály si totiž s pobytom na chalupe automaticky spájame.

 

Nech sa vám v chalupe spí ako v bavlnke

Pre príjemný pobyt na chalupe je vhodné zaobstarať si pružinové matrace, prípadne staviť na tie penové. Výhody pružinových matracov spočívajú v tom, že majú dlhú životnosť, vysokú nosnosť a skvelú priedušnosť, na rozdiel od penového matraca sa však ten pružinový nehodí na polohovateľný rošt. Pokiaľ hľadáte matrac na chatu, ktorý bude vhodný pre seniorov a osoby trpiace bolesťami chrbta, stavte na penový matrac.

 

K výhodám penových matracov patrí to, že sa dokonale prispôsobia tvaru vášho tela. Optimálny rozmer matraca na chatu prispôsobte veľkosti priestoru, ktorý máte k dispozícii. V žiadnom prípade však výber matraca a postele na chatu či chalupu nepodceňujte. Zbytočne by ste sa pripravili o pohodlie.

Zdroj obrázka: Branislav Nenin / Shutterstock.com

Vychytávky na chatu pre príjemný jesenný pobyt

Aby bol váš jesenný pobyt na chate ideálny, podniknite niekoľko drobných úprav. Jednou z nich by malo byť natiahnutie plachty nad vonkajším posedením. Jesenné počasie totiž môže byť nevyspytateľné. Vďaka plachte budete chránení pred prípadnými prehánkami a budete si môcť užívať pobyt na čerstvom vzduchu a posilniť tak svoju imunitu. Nezabudnite však aj na dostatok slnečného svetla, ktoré pomôže aj k zvýšeniu produkcie vitamínu D.

Zdroj obrázka: stock_studio / Shutterstock.com

Príprava záhrady na zimu jednoducho a rýchlo

Keďže vás čaká príprava záhrady na zimu, ušetrite si prácu a k starostlivosti o trávnik si zaobstarajte robotickú kosačku. Tej prenecháte starostlivosť o kosenie trávy a v pokoji sa budete môcť venovať zazimovaniu záhonov a interiéru chalupy.

Zdroj obrázka: Al More / Shutterstock.com

Ako tráviť jesenné večery na chalupe? Vyhraďte si jeden večer iba na upratovanie

Keď zapadne slnko a vy sa uchýlite do chalupy, môžete jeden večer venovať upratovaniu. Chata by totiž nemala slúžiť ako skladisko vecí, ktoré už nepotrebujete. Rozlúčte sa so všetkým nepotrebným haraburdím. Vybavenie na chalupu síce nemusí byť úplne nové, ale s nefunkčnými predmetmi sa rozlúčte. To samé platí aj o nábytku na chalupu. Pokiaľ už nie je v najlepšom stave, doprajte mu nový vizuál. Vďaka uprataniu interiéru a vytriedeniu vecí, čo už nepotrebujete a akurát vám zaberajú len miesto, získate priestor pre nové dekorácie na chatu.

 

Užívajte si ničím nerušený jesenný pobyt na chalupe a skombinujte ho s prípravou jej vnútra aj okolia na zimu. Prezrite haraburdie, a to nepotrebné bez milosti vyhoďte. Zároveň investujte do kvalitnej postele, matraca, prikrývok a vankúšov. Tak si zaistíte, že pobyty na chate budú skutočne relaxačné.

By Guliver

Related Post