Breaking
So. mar 2nd, 2024

Predstavte si nasledovnú situáciu. Je chladné zimné ráno. Cez noc trochu nasnežilo, ale zobudíte sa na slnečnú oblohu a čisté cesty. Odídete z domu do práce a na aute nájdete vrstvu zamrznutého snehu. Otvoríte kufor, aby ste z neho vytiahli škrabku na ľad alebo kefu na sneh, no nikde nič nie je a problém je na svete.

Samozrejme, bez kefy môžete na odpratávanie snehu z auta použiť aj ruku. No meškanie do práce sa zvyšuje a vaša nervozita stúpa. Čo teda robiť? Najlepšie riešenie v takýchto prípadoch je, aby ste mali v aute vždy všetko, čo na bezproblémovú jazdu a údržbu vozidla v náročných podmienkach potrebujete.

Pevná škrabka na ľad a kefa na sneh

Toto je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré musíte mať v aute počas zimy. Viete, že meteorológ nemá vždy pravdu, takže malá šanca na prívaly môže skončiť tak, že na vašom aute zostane niekoľko centimetrov snehu. Hneď, ako teda príde chladné počasie, vložte do auta škrabku na ľad a kefu na sneh.

Sneh a ľad na autách sú nebezpečné, pretože by vám mohli brániť vo výhľade alebo odletieť a naraziť do iného auta. Pred jazdou preto vždy očistite CELÉ auto od snehu a ľadu, aby ste predišli nehode. Vo veľkom snehu môžu pomôcť aj snehové reťaze.

Silné ťažné lano a gurtne

Ďalším dobrým doplnkom v aute je silné ťažné lano. Ťažná reťaz alebo lano sú skvelé nástroje,   ako dostať vaše auto zo snehu alebo inej nepriaznivej situácie. Treba si ale pri výbere preveriť jeho vlastnosti, materiál a dĺžku.

Spolu s ťažným lanom by ste mali mať pre lepšie uchytenie dôležitých vecí v kufri aj rovnako kvalitné gurtne. Aj tu si všímajte silu v ťahu, dĺžku i šírku pásu.

Výhodné PZP poistenie

K povinnej a nielen zimnej výbave auta patrí aj jeho poistenie, vďaka ktorému môžete cez poisťovňu uhradiť vzniknutú škodu pri vami spôsobenej nehode. Dobrou správou je, že vybrať si výhodné PZP poistenie môžete aj online a ušetriť si čas aj starosti pri jeho vybavovaní.

PZP poistenie patrí podľa zákona k základnej a povinnej výbave vášho vozidla. Jeho absenciou si môžete u polície vyslúžiť nemalú pokutu a škoda spôsobená nehodou bude v plnej výške na vašich pleciach, čo môže mať na váš rodinný rozpočet devastačné následky.

Štartovacie káble

Chladné počasie môže ovplyvniť aj batériu auta. Ak je batéria vybitá, auto nemôžete naštartovať, čo znamená, že nebudete môcť použiť ani kúrenie. A čakanie na rýchly štart v mrazoch potom nie je žiadna sranda. Ak budete mať ale so sebou štartovacie káble, riešenie situácie je oveľa jednoduchšie.

Lekárnička

Lekárnička je v aute kľúčová. Hoci je nevyhnutná počas celého roka, je to jedna z najdôležitejších vecí, ktoré musíte mať v aute najmä počas zimy, pretože čas odozvy záchranného vozidla môže byť na zasneženej ceste pomalší. Pokiaľ ale máte po ruke prvú pomoc, záchrana života a zníženie rizika môže byť o niečo jednoduchšia.

Ak teda svoje auto využívate aj v tej najväčšej fujavici, bez týchto vecí na vozovku nevstupujte.

Zdroj obrázka: mezzotint/Shutterstock.com

By Guliver

Related Post