Breaking
So. mar 2nd, 2024

Zimná sezóna prináša so sebou nielen krásne zasnežené krajiny, ale aj nebezpečné podmienky na cestách, v ktorých je nutné vedieť správne fungovať a reagovať na možné krízové situácie. Aké nástrahy zimnej vozovky a možné riešenia by ste mali v rámci zachovania svojej i bezpečnosti ostatných účastníkov vozovky poznať?

Kvalitné tlmiče pre bezpečnú a pohodlnú jazdu v zlých podmienkach

Okrem kvalitných zimných pneumatík, sú ďalším veľmi dôležitým faktorom pre bezpečnosť na zimnej vozovke odolné tlmiče. Tieto univerzálne a nenahraditeľné diely každého auta majú významný vplyv na správanie vozidla v zlých podmienkach a pohodlie počas jazdy na nie vždy vhodnom povrchu cesty.

Aby vám preto bolo vaše auto schopné poskytovať potrebný komfort za každých podmienok a nemalo s optimálnym správaním sa na vozovke najmenší problém, nepodceňujte stav tlmičov. Aj ich pravidelná kontrola a údržba je kľúčová, pretože zlý tlmič môže spôsobiť nielen stratu kontroly nad vozidlom.

Kompletné povinné zmluvné poistenie auta

Poistenie zodpovednosti vlastníka vozidla je rovnako dôležitým aspektom pri jazde nielen na zimnej vozovke. Žiadna situácia nie je príjemnejšia, než keď viete, že ste v prípade nehody poistení. Avšak, PZP môže mať rôzne ceny a podmienky, preto je dôležité vyhľadať si správne povinné zmluvné poistenie auta pre vaše špecifické potreby. Kompletné krytie vám umožní cestovať s pokojným svedomím a bez vážnych obáv o svoj rodinný rozpočet či zdravie.

Moto oblečenie s dôležitými vlastnosťami

Pre tých, ktorí si zimnú jazdu užívajú na dvoch kolesách, je veľmi dôležité univerzálne moto oblečenie. Chladné teploty a vlhká vozovka môžu byť pre motorkárov ešte nebezpečnejšie, pretože ich telo nie je v prípade nehody chránené žiadnou špeciálnou a pevnou konštrukciou vozidla. Jediným bezpečnostným prvkom je pevná prilba HJC na hlave a spomínaný odev so svojimi špecifickými vlastnosťami.

Zimná vozovka môže byť náročná a nebezpečná zároveň, no s týmito doplnkami viete byť na prípadné nástrahy a hrozby pripravení oveľa lepšie.

Zdroj obrázkov:

1. LeManna/Shutterstock.com

2. Melinda Nagy/Shutterstock.com

By Stramak

Related Post